Gramy! Let's play!

Co jakiś czas na zajęciach pojawiają się gry ułatwiające i umilające naukę języka angielskiego :) Część z nich przygotowują Lektorzy drukując i wycinając kolorowe obrazki, które potem można wykorzystać np. jako grę memory ( polegającą na znalezieniu pary identycznych obrazków). Pozostałe gry to efekt poszukiwań nowości w księgarniach internetowych :)
Doskonałe gry ( na różnych poziomach zaawansowania) posiada wydawnictwo ET TOI
www.ettoi.pl (język angielski- gry i zabawy językowe).
W klasach młodszych doskonale sprawdzą się gry rozwijające zasób słownictwa np. Picture Bingo, Pack your bag, Who is who, My shopping list. W klasach starszych najlepsze będą gry pozwalające budować zdania czy rozwijać umiejętność czytania ze zrozumieniem. Przykładowo: Question Chain, Questions and Answers.
Część Dzieci posiada w domach grę Dobble. Nie ma oczywiście polskiej czy angielskiej wersji tej gry. Są obrazki :) Dla urozmaicenia można zagrać nazywając obrazki w języku angielskim. Wcześniej jednak dobrym pomysłem jest "sprawdzenie siebie" ile obrazków jesteśmy w stanie przetłumaczyć korzystając z własnej wiedzy :) U nas na zajęciach pojawiała się gra DOBLE DOUBLE- prosty powód- dostępnych jest więcej wersji pogrupowanych tematycznie np. Animals (zwierzęta), Food (jedzenie).
Kolejna gra, dająca ogrom radości- wydawnictwo JAWA, Gra Elektroniczna. W środku 12 plansz, na nich obrazki i słówka w języku angielskim. Dzieci trzymając "długopisy" muszą wskazać obrazek i jego nazwę. Jeśli zrobią to prawidłowo zaświeci się czerwona lampka, jeśli odpowiedź jest błędna- światła brak.
Kolejne godne polecenia wydawnictwo ADAMINGO,
www.adamingo.pl (gry edukacyjne- nauka angielskiego).
U nas pojawiała się gra SHOP angielski sklepik. W środku listy zakupów oraz plansza produktów. Najpierw uczymy się słówek, następnie "idziemy" na zakupy.
Ferie dobiegają końca, Lektorzy odkurzają już gry, za kilka dni zaczynamy zabawę!!! :)